Apšiltinimo darbai poliuretano putomis

Poliuretano putos, kaip šiltinimo medžiaga, buvo pradėtos naudoti JAV kariuomenės dar 1940-ais metais. Ja buvo šiltinami kariniai lėktuvai. Tik 1970-ais metais ši technologija buvo pradėta naudoti gyventojų gyvenamųjų namų apšiltinimui.

Namų apšiltinimui daugiausiai yra naudojamos dviejų tipų poliuretano putos: uždarų porų bei atvirų porų.

Septynios priežastys kodėl reikėtų rinktis apšiltinimą poliuretano putomis?

  1. Gaunamas vientisas šiluminės izoliacijos sluoksnis.
  2. Yra užpildomi visi, kad ir mažiausi tarpeliai, kadangi medžiaga plečiasi nuo 30 iki 100 kartų.
  3. Yra gaunama labai tvirta ir patikima izoliacija tiek nuo vandens, tiek ir nuo vėjo.
  4. Dėl didelės šiluminės varžos reikalingas iki 30 % plonesnis izoliacijos sluoksnis, lyginant su akmens vata.
  5. Pasižymi labai geromis garso izoliacinėmis savybėmis, sumažina garso lygį iki 50 %.
  6. Net po 30 metų išlaiko stabilias, nepasikeitusias šilumines savybes.
  7. Yra visiškai nepavojingos sveikatai ir aplinkai.

Uždarų porų poliuretano putos pasižymi uždaros formos vidinių celių išsidėstymu, todėl išsiskiria labai geromis šiluminėmis savybėmis. Uždarų formų vidinė struktūra šiltinimo medžiagai suteikia labai geras fizines savybes. Uždarų porų poliuretanas puikiai tinka daugiabučio namo buto remontui, nes įrengus vos 2 cm storio izoliacijos sluoksnį iš vidaus, galima išspręti pelėjančių sienų ir kampų problemą. Taip pat, uždarų porų poliuretanas, yra puiki šiltinimo medžiaga, kai renovuojame senos statybos rąstinius namus. Laukinę sieną apšiltinus 5 cm storio poliuretano puta, yra užpildomi visi tarpai tarp esamų rąstų. Uždarų porų poliuretanas naudojamas kaip vėjo ir drėmės izoliacija, apsauganti rąstus nuo galimo puvimo.

Atvirų porų poliuretano putos, dėka atviros vidinių celių konfigūracijos, pasižymi labai geromis garsą izoliuojančiomis savybėmis. Kadangi josyra minkštos, toleruoja konstrukcijų nudėjimus intervalu iki 1 cm. Dėl atviros vidinės struktūros, atvirų porų poliuretano putos, labai gerai, tarsi kempinės, sugeria drėgmę. Todėl  joms yra būtina apsauga nuo drėgmės ir garų.

Apšiltinimo palyginimas